Informácie o nás

PaedDr. Jozef Sobota - autor projektu, učiteľ na Gymnáziu Lipany, kombinácia matematika - geografia - základy techniky, člen výboru KST Mladosť Odeva Lipany, spoluorganizátor behu do vrchu "Beh na vrchol Minčola".

Gabriel Kuchár - riaditeľ trate, turista, cyklista, zberateľ, fotograf, propagátor krás hornej Torysy.

Ján Šejirman - starosta obce Krivany, spoluorganizátor podujatia, propagátor tradícii hornej Torysy a cestovného ruchu v oblasti.

Ing. Bernard Majtner ml. - predseda turistického oddielu KST Mladosť Odeva Lipany, organizátor jesenného a zimného prechodu Demjankou, autor webovej stránky oddielu, hlavný informatik akcií.

Ing. Ján Feltovič - člen výboru KST Mladosť Odeva Lipany, organizátor behu do vrchu "Beh na vrchol Minčola", cyklopretekov "Cross country", pretekov na bežkách "Podminčolskej stopy".  

Ing. Dušan Matija - "duša" OZ Javorina Krásna Lúka. Tvorca značení v okolí Krásnej Lúky, rozhľadne na Čiernej hore (nad Krásnou Lúkou), organizátor podujatí a generálny sponzor akcie.

Ing. Anton Bujňák - EKOSVIP - generálny donor Čergovského pohára 2018, 2019,

Horská služba ČERGOV... 

 

V prípade, že považujete niektoré informácie alebo oznámenia za skutočne dôležité, môžete ich v texte zvýrazniť napríklad takto.

História projektu

V roku 2014 Lukáš Višňovský uviedol úspešne do praxe projekt "Beh Čergovom" (Kyjov-Minčol-Priehyba-Čergov-Lysá). 

Pohorie Hromovec (Demjanka) je často navštevovanou destináciou turistami KST Mladosť Odeva Lipany. Autor sa zamýšľal už skôr spojiť jesenný prechod organizovaný dlhoročne Dpt. Bernardom Majtnerom s jeho rýchlejšou verziou - behom. Zmena štartu akcie z Krásnej Lúky (namiesto Ďurkovej) viedla po rozhovoroch s Gabim Kuchárom a ako výraz vďaky OZ Šenviž, ktoré vystavalo v Levočských vrchoch turistický chodník a na výhľadovom bode prístrešok, kríž a sochu Panny Márie. Pohorie (najmä v časti Demjanka a Putnov) je aj srdcovou záležitosťou obyvateľov Krivian a najmä starostu Jána Šejirmana, takže ponúkli sme možnosť pripojiť sa k projektu aj našim priateľom.

Veríme, že projekt bude úspešný a prinesie radosť nielen bežcom, ale aj cyklistom, turistom a všetkým priaznicom krás Hornej Torysy.

Dodo Sobota, Lipany august 2015

Naši užívatelia

Stránka je venovaná vytrvalostným bežcom, ktorý v náročných horských podmienkach hľadajú možnosti svojej realizácie. Je však venovaná aj rekreačným bežcom, bežným turistom, cyklistom a návštevníkom tejto časti okresov Sabinov a Stará Ľubovňa. 

Kontakt

Horský beh Demjankou
Nám.sv. Martina 69,08271 Lipany

0917 887 778

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode